Облаштування спальних кімнат повинно спонукати до відпочинку. І ця вимога стосується не тільки до меблів, а й освітлення. Грамотно продумане підсвічування дозволить розділити приміщення на функціональні зони, підкреслити стиль інтер’єру, зробити обстановку більш затишною і комфортною.

Як впливає led-освітлення на обстановку в спальні

Світлові діоди цінують за досить яскраве світіння температурою близько 6500 К. Але, колірна температура в 5000-6000 К забезпечує нейтральние та холодне біле світло, яке діє на нашу нервову систему, як подразник, змушуючи мозок активно працювати. Навряд чи в такому стані дорослий або дитина зможе розслабитися і спокійно заснути.

Щоб обстановка в дитячій або дорослій спальні розслабляла, а не напружувала, рекомендується вибирати led-лампи з колірною температурою в межах 2700-3400 К. Такі прилади забезпечують тепле світіння, схоже на те, яке видають звичайні лампи розжарювання (2800 К) .

  • Теплий або м’який білий світ до 3000 К ідеально підходить для спальні, а також квартири-студії, в якій поєднана зона відпочинку і дозвілля.
  • З денним освітленням порівнюється нейтральний білий світ (t ° 4000-5000 К). Такі світильники можна встановити над туалетним столиком, в ігровій зоні дитячої кімнати або робочого столу школяра.
  • Більш яскраве і динамічне освітлення підвищує активну діяльність мозку. Його краще використовувати для облаштування віталень, робочих кабінетів, їдалень або офісів.
  • Зверніть увагу! Занадто тьмяні led лампи не менш дратують нервову систему, як і занадто яскраві. Тому, недостатня кількість світла для спальні також є шкідливою.

Домогтися оптимального освітлення

В спальні дорослих або дітей повинно бути помірне освітлення, яке допоможе розслабитися після насиченого дня. При цьому дозволить повноцінно виконувати повсякденні справи, що теж важливо. Тому, для спальні рекомендується обирати:

  • основне світло інтенсивністю близько 4000-4100 К (центральну люстру);
  • додаткове підсвічування на 3000-3100 К (точкові led світильники).

Для кожного типу освітлення розпланувати зони в кімнаті, позначити їх функціональність. Обов’язково враховувати індивідуальні переваги або побажання дитини (якщо мова йде про дитячу кімнату).

Якщо дозволяє обстановка, можна домогтися комбінованого режиму із застосуванням світлодіодних ламп / світильників на 3500 К. Або управляти яскравістю ламп за допомогою вимикачів з вбудованими диммерами. А ще можна придбати лід-люстру з кількома режимами яскравості.

Ще одним практичним рішенням буде використання декількох джерел освітлення з окремим управлінням. Наприклад, якщо потрібне яскраве світло, можна включити основну люстру, розраховану на 4-5 тис. К. А для вечірнього / нічного підсвічування досить прокладених світлодіодних стрічок або декількох точкових світильників на 2-3 тис. До.

Де розмістити джерела основного світла і підсвічування

  • Узголів’я ліжка – може підсвічуватися за допомогою бра, нічника, лід-стрічки або настільної світлодіодної лампи. Стрічку або бра кріплять над узголів’ям на рівні 1,2-1,6 м від підлоги. Стежать, щоб промені не зліпили очі.
  • Зона для читання. Це може бути світильник на тумбочці біля тумби або торшер поруч з кріслом, столом. Такий освітлювальний прилад однозначно повинен включатися окремо від основної лампи.
  • Підсвічування шафи, туалетного столика. У першому випадку буде потрібно 3 окремих світильника, в другому – два (по кожну сторону від дзеркала).
  • Нічне підсвічування. Не повинно заважати і дратувати. Часто вбудовується в нижню частину меблів, плінтус. Вимикач встановлюється поруч з ліжком.

Рекомендації з розрахунку інтенсивності освітлення спальні

Коли з зонами і видами освітлення визначилися, потрібно підібрати кількість лампочок, врахувати інтенсивність світлового потоку. Наприклад, ступінь освітленості 1 м2 житлової кімнати повинна складати не менше 150 люмен. Якщо площа спальні дорівнює 10 квадратам, тоді нормальна освітленість складає 1500 люмен. Цю цифру ділимо на інтенсивність світіння однієї лампочки і отримуємо рекомендовану кількість освітлювальних приладів для приміщення.

Звичайно, фахівці компанії «ТІС» користуються розширеної формулою для розрахунків. Враховують висоту стель, колір стін, форму самої спальні. Тому, отримують більш точний результат, на який потрібно орієнтуватися при виборі LED-освітлення для спальної кімнати.