
Зараз складно будь-кого здивувати освітленням із застосуванням світлодіодної стрічки. Для кожного такого рішення важливо правильно підібрати не тільки смугу з діодами, але і профіль, до якого вона буде кріпитися. Саме профіль для світлодіодних стрічок забезпечує:
- надійну фіксацію в певному місці;
- захист від зламів, пошкоджень не тільки стрічки, але і системи проводів;
- потрібному напрямку освітлення, його рівномірне розсіювання;
- відведення тепла, що виключає перегрів і продовжує терміни експлуатації підсвічування.
Завдяки профілю можна спланувати led-підсвічування не тільки приміщення, а й окремих архітектурних конструкцій, карнизів, меблів. При цьому виключити ймовірність пожаровозгоранія, оплавлення, псування фасаду.
Різновиди профілів
Профіль для кріплення світлодіодних стрічок вибирається ще на етапі планування освітлення. Такий елемент може бути пластиковим або алюмінієвим, з можливістю накладного монтажу, врізки, кутового кріплення. Його основу складає направляюча, доповнена зйомним екраном. Екран може бути матовим або прозорим, це впливає на інтенсивність освітлення і ступінь розсіювання променів.
Не менш важливою характеристикою профілю є його відображувальна потужність – здатність розсіювати тепло. Цей показник вимірюється в Вт / м і повинен бути більше, ніж потужність самих світлодіодів. Наприклад, у продажу часто зустрічаються профілі з відбивною здатністю 10-150 Вт / м. Їх можна купувати для монтажу led-стрічок типу SMD 5630/5730, розрахованих на 15-30 W.
-
Накладний профіль
Вважається універсальним і може кріпитися до будь-яких поверхонь, включаючи арочні, радіальні, та ті, які виступають. У конструкцію накладного профілю входить п-образна направляюча, яка фіксується за допомогою клею, рідких цвяхів або саморезов. Ця направляюча має ширину підстави, яка підходить під різні розміри світлодіодних стрічок. Закривається розсіювачем на засувках або з кріпленням в пази. Легко розрізається на шматки необхідної довжини, що дозволяє облаштовувати невеликі настінні світильники або реалізувати більш серйозні проекти. -
Врізний
Врізний профіль відрізняється п-образною підставою шириною близько 16 мм з бічними стінками заввишки до 6 мм, доповненими кромкою по всій довжині. Направляюча вставляється в заздалегідь підготовлені поглиблення (штроби), фіксується за допомогою саморізів або рідких цвяхів. Закривається розсіювачем на засувках. Забезпечує тільки прямий напрямок світлових променів. З кожного краю закривається декоративними заглушками. Така система дуже часто використовується в декоративному оформленні вбудованих шаф, гардеробних, кухонних гарнітурів. -
Кутовий
За своїм зовнішнім виглядом кутовий профіль нагадує плінтус, який поміщається в те місце, де дві площини стикуються під прямим кутом. Зовнішні стінки такого профілю утворюють кут в 90 °. Усередині вставлена додаткова поличка, на яку і кріпиться світлодіодна стрічка. Ця полка розгорнута по відношенню до стінок профілю під кутом 45 °, що дозволяє світловим променям розсіюватися, а не направлятися в одну сторону, як це виходить з врізним профілем.
Всі види профілів та комплектуючі до них представлені в асортименті компанії «ТІС». Якість і надійність продукції гарантується.
Матеріали
Безпечним і надійним матеріалом для виготовлення світлодіодного профілю вважається анодований алюміній. Такі системи добре відводять тепло, не деформуються в процесі експлуатації і легко розрізаються на шматки необхідної довжини. Можуть мати одну або кілька спарених направляючих, що зручно для масштабних проектів. Накладні моделі пропонуються з декоративним кольоровим або фактурним покриттям (імітація дерева), що робить їх непомітними в інтер’єрі.
Пластичним, але менш надійним і довговічним вважається полімерний профіль. Така продукція повинна бути виготовлена тільки з високоякісної пластмаси. В іншому випадку не можна виключати варіант оплавлення або пожежі. Тому, на вартості пластикових профілів під світлодіодні стрічки економити не рекомендується.
Розсіювачі й заглушки відносяться до додаткових елементів, що надає прокладеної підсвічуванні акуратний зовнішній вигляд. Завдяки спеціальним заглушкам спрощується підведення проводів для підключення led стрічки. А зйомна кришка (прозора або матова) забезпечує різні ефекти розсіювання світла, захищає стрічку від попадання вологи, бруду і пилу.