
Яскраво світять, споживають дуже мало електроенергії і зовсім не нагріваються лампочки на світлодіодах. Звичайно, за вартістю такі прилади обходяться дорожче стандартних ламп розжарювання. Але, економія бюджету на витратах електрики, красивий весняний вид самих led-світильників і багато варіантів їх застосування повністю компенсує такий недолік.
Чому обирають світлодіодне освітлення
Звичні лампи розжарювання вже давно не забезпечують необхідної інтенсивності освітлення приміщень. Більшість з них має світловіддачу всього в 15 Лм, що в 7 разів менше, ніж у світлодіодів. Трохи краще показники у люмінесцентних і галогенних ламп – близько 70 і 90 Лм відповідно. Але, останні прилади освітлення не є безпечними, т. К. Мають заповнення у вигляді газорозрядної середовища і нагріваються в процесі роботи. А ще вимагають спеціальної утилізації, що також спрацьовує не на їхню користь.
Розберемося з терміном служби – ще один важливий критерій вибору.
- Звичайні лампочки працюють не довше 1 тис. Годин, що вимагає їх частої заміни.
- Найпростіші led лампи розраховані мінімум на 30 тис. Годин, що становить близько 3-4 років.
- Дорогі світлодіодні освітлювальні прилади для працюють до 7 (50 тис. Годин) і 11 (100 тис. Годин) років.
- Звичайно, все залежить від якості самих світлодіодів, драйвера, що охолоджує радіатора (є вбудованим), типу корпусу. Тому, таку продукцію краще купувати від перевірених виробників.
Зверніть увагу! Світлодіодні моделі мають вбудовані драйвери, які дозволяють регулювати яскравість світіння. В інших приладах такої функції немає.
Ви забудете про проблеми з осіданням напруги, різкими стрибками або аварійним відключенням-включенням. У кожному з перерахованих випадків світлові діоди повністю збережуть свою працездатність, чого не можна сказати про Галогенка і лампах розжарювання. Останні перегорають і вимагають заміни.
- LED-прилади здатні працювати при температурі навколишнього середовища в межах -60 / + 60 ° C.
- Лампи абсолютно не видають шуму, виключають відблиски, мерехтіння.
- Моментально включаються, не вимагаючи часу на розігрів.
- Чи є стійкими до вібрацій і механічних пошкоджень. Деякі моделі мають високий рівень захистів IP li>
- Продукція представлена з різними відтінками світіння. Колірна температура знаходиться в межах 2,6-10 тис. Кельвінів. Тому, завжди можна вибрати теплий жовтий світло, нейтральний денний або холодний білий. Такі лампи є оптимальним способом облаштування освітлення в житловій кімнаті, офісному приміщенні, шкільному класі і навіть в робочому цеху. Li>
Підключаються прилади до звичайної мережі в 220 V. Але, мають перетворювачі (драйвери), які подають на led-пристрою не більше 12-24 V. Тому, струмом такий світильник не вдарить. Вбудований радіатор забезпечує диодам охолодження, що абсолютно виключає нагрів ламп. А ця особливість дозволяє використовувати світлодіоди не тільки для стандартного освітлення, але і декоративного підсвічування:
- приміщень;
- фасадів;
- паркових, архітектурних елементів;
- рекламних конструкцій.
Діоди в герметичному корпусі можуть вільно використовуватися на відкритому повітрі, в умовах підвищеної вологості і запиленості. Звичайно, для цього потрібні лампи, прожектори або стрічки з певним рівнем захисту.
Цікаво! За допомогою led світильників і стрічок оформляють підсвічування натяжних, підвісних стель. Декорують меблі, ніші в стінах, вбудованих шафах. Такими проектами займаються інженери компанії «ТІС», яка є виробником LED профілю. У своїх розробках враховують то факт, що прилади не нагріваються, мають тривалий термін експлуатації.
Нюанси, про які потрібно знати
Лампи на світових діодах є нешкідливими для людини, не втомлюють очі, виключають випромінювання ультрафіолету. На довговічність роботи такого пристрою впливає якість діодів і вбудованого драйвера. У китайських виробах драйвери не мають стабілізаторів напруги. Тому, дешеві лід-лампи можуть мерехтіти і реагувати на перепади напруги в мережі. Відповідно, напружують зір, негативно впливають на загальний емоційний стан.
Уникнути такої неприємності можна легко. Наприклад, встановити дешеві лампочки в підсобному приміщенні, вбиральні, туалеті. Вибрати такі кімнати, де світло включається на короткий проміжок часу і не встигає навантажувати очі.