Не занадто досвідчені власники ресторанів можуть недооцінювати значення освітлення в справі збільшення прибутку. Йому помилково відводять третю позицію після вражаючої кухні та рівня обслуговування. Насправді, підсвічування повинне бути на першому місці, створюючи гостинну і приємну атмосферу, в якій виникає бажання затриматися довше.

Як освітлення привертає клієнтів

Перше враження від закладу громадського харчування починається з його фасаду. Тому правильне підсвічування у вечірній час або відштовхне людину, або залучить і буде спонукати відвідати заклад. Тут в гру вступає сприятлива обстановка, яка теж створюється освітленням.

Адже людина приходить в ресторан не перекусити на швидку руку, а насолодитися відпочинком і вишуканістю смаку поданих страв. Гра світла і тіней може налаштувати відвідувача на уважне вивчення меню і солідне замовлення. Або навпаки, сформує бажання скоріше вийти назад на вулицю.

Вибір кафе, щоб смачно повечеряти, може бути спонтанним і випадковим. Але потрапляючи всередину, людина чекає комфортної атмосфери, в якій можна розслабитися і отримати приємні враження. Крім того, персонал теж працює в створеній освітленням обстановці і налаштовується підтримати високий рівень закладу якістю обслуговування.

Основні прийоми

Недостатньо продумане розташування джерел світла здатне втомлювати зір, викликати занепокоєння і навіть роздратування. З цих причин до розрахунків і проектування розміщення освітлювальних приладів залучають фахівців, які в своїй роботі спираються на два основних прийоми:

  • Організацію управління світлом. Це важливо, оскільки дає можливість змінювати весь внутрішній вигляд закладу підключенням різних світлових сценаріїв. Наприклад, помірне світло в обідній час, приглушений і спонукаючий до відпочинку вечорами, яскравий і святковий, коли в залі банкет. Тому всі світильники комплектуються регуляторами потужності.
  • Зонування – поділ всього простору світловими променями на спільні з достатнім рівнем освітленості і приватні зони, де затишна напівтемрява створює інтимність і захищеність.

Днем розумно користуватися по максимуму природними сонячними променями. Вони комфортні для очей і виступають природними антидепресантами. Сонячне світло підкреслює життєрадісними відблисками сервіровку, збуджує здоровий апетит. Недарма багато клієнтів вибирають столик біля вікна, а то і зовсім на вулиці, на відкритому майданчику кафе.

Рівні освітлення

Для створення приємного світлового оточення в інтер’єрі і привабливих фасадів дизайнери використовують трекові системи, світлодіодні стрічки. LED профілі компанії «ТІС» забезпечують безпеку, економне витрачання енергії. Вони екологічні і продовжують терміни служби світлодіодів.

Але головне, що своєю якістю вони відкривають необмежені простори для реалізації самих креативних ідей в організації комерційного освітлення на всіх рівнях. Для приміщень громадського харчування цих рівнів п’ять:

  1. Загальне фонове рівномірне світло.
  2. Функціональне, яке відповідає за затишок освітлення.
  3. Акцентні світильники, покликані виділити елементи декору, стійку бару, стелажі з напоями і все, до чого бажано залучити особливу увагу.
  4. Технічне світло на кухні.
  5. Аварійне з незалежним джерелом харчування.

Для максимального комфорту відвідувачів ресторанне освітлення роблять розсіяним і відбитим. Але загальні зони повинні мати достатньо світла, щоб читати і чітко бачити співрозмовника. Функціональні світильники зобов’язані створювати настрій на релаксацію. Вони можуть бути прихованими. Але приємне враження на клієнтів виробляють окремі джерела світла на кожному столику.

Організоване з урахуванням всіх правил освітлення вражаючим чином змінює людське сприйняття на психологічному рівні. Уміло спрямована гра світлотіней зробить інтер’єр закладу розкішніше, їжу, що подається, смачнішою, а відвідувачів – розташованими більше витратити саме тут.