Мале споживання електроенергії, висока світловіддача і абсолютна екологічність швидко зробили led-лампи популярними на ринку освітлювальної продукції. Світлодіодні прилади істотно виграють на фоні стандартних ламп розжарювання. Є безпечними у використанні, подальшої утилізації, як для людини, так і для природи.

Не перегорають від стрибків напруги, що часто трапляються в побутових електромережах. Можуть безперервно працювати до 50 тис. годин (це в 50 разів довше звичайної лампочки розжарювання). Не мають вставок з крихкого скла (корпус виготовляється з прозорого і стійкого до ударів полікарбонату). Підібрати світлодіодну лампочку можна під будь-який цоколь і розмір. Навіть в старому світильнику ви без проблем зможете замінити «галогенку» на відповідний led варіант.

Переваги, на які варто звернути увагу

Питання збереження екології навколишнього середовища сьогодні є одним з важливих умов не тільки побутової, але і промислової, виробничої сфери. Якщо лампи з ниткою розжарювання не уявляли прямої загрози для природи, то галогенні і люмінесцентні моделі виявилися явно небезпечними, як в застосуванні, так і подальшої утилізації.

Справа в тому, що всередині будь-яких люмінесцентних приладів знаходяться дуже небезпечні пари ртуті (до 5-6 г), а на скляні стінки нанесено шар люмінофора. У момент подачі напруги прилад вмикається, пари ртуті розігріваються і взаємодіють з люмінофором. Таким способом і виходить світіння. Але, якщо трапляється стрибок напруги або скляний корпус пошкоджується, «галогенка» вибухає. Просто взяти і викинути таку лампочку в сміття не можна – з корпусу потрібно обов’язково видалити небезпечну ртуть і інші компоненти. І зробити це зможуть тільки на спеціальному заводі по переробці такої продукції. Погодьтеся – дуже небезпечно і затратно.

Що стосується LED-освітлення, то тут відсутні:

  • токсичні складові – ніяких парів ртуті, небезпечного свинцю і т. д.;
  • тендітні елементи корпусу – скло замінили ударостійким полімером;
  • ультрафіолетове або ІК-випромінювання.

Сам спектр світлодіодного випромінювання максимально адаптований під сприйняття людським оком. Ніякого напружуваного мерехтіння – за це відповідають передбачені драйвери зі стабілізацією вхідного струму. Вбудоване охолодження виключає нагрівання LED приладів. Тому, можна не турбуватися, що від світлодіодної лампочки пригорить натяжна стеля, гіпсокартонна панель або доторкнувшаяся штора – пожежа виключена.

Екологічність і терміни експлуатації: як пов’язані ці два параметри

Ступінь екологічності приладів освітлення залежить не тільки від матеріалів, з яких вони виготовлені. Навіть найбезпечніші led-лампи, викинуті в великій кількості, здатні забруднити навколишнє середовище, завдати істотної шкоди природі. Тому, чим довше буде працювати світильник, тим рідше потрібно його заміна і менше зусиль піде на утилізацію продукту.

Для прикладу

Робочий ресурс однієї лампи розжарювання не перевищує 750-1000 годин. Потім вона стає більш тьмяною або зовсім перегорає. Люмінесцентні моделі працюють не більше 4000 годин. Але, через перепади напруги в мережі цей показник часто зменшується в 2 рази. Найдешевший led-світильник пропрацює не менше 30 тис. Годин (близько 4 років). За весь час роботи однієї світлодіодної лампочки доведеться поміняти 30 звичайних та 15 люмінесцентних приладів освітлення. Відповідно, витратитися не тільки на покупку, але і правильну утилізацію. Саме на цей факт звертають увагу покупців консультанти компанії «ТІС». Пропонують якісну led-продукцію з тривалим терміном експлуатації.

Трохи про комфорт

Відблиски галогенок, мерехтіння люмінесцентних світильників або тьмяне світло від люстр зі звичайними лампочками навантажує очі, дратує нервову систему. Неможливо ефективно працювати в кабінеті, цеху, де гуде світильник або створюються відблиски. Спотворення кольору навколишніх предметів теж не допускається багатьма нормами виробництва.

Наявність якісних драйверів і діодів з певною температурою свічення повністю вирішує перераховані проблеми. Швидке включення без часу на розігрів теж має значення для громадських і промислових об’єктів. Дуже важливо відсутність гулу від світлодіодних приладів освітлення і зниження ймовірності перегріву при безперервній роботі протягом 8-10-годинної зміни.