Багато з нас бачили світлодіодні стрічки на вікнах багатоквартирних будинків, у вітринах магазинів або на вуличних фасадах. Однак мало хто знає, що LED-освітлення успішно застосовується в якості підсвічування для акваріумів, басейнів і різних декоративних споруд.

Для того щоб безпечно встановити систему освітлення поруч або всередині акваріума, важливо купити світлодіодні стрічки з дозволеними характеристиками (колір, потужність), а також підібрати надійний LED профіль для герметизації та вологозахисту світлодіодів.

Навіщо потрібен профіль для світлодіодної стрічки? Які особливості застосування LED профілю існують? Розповідаємо докладніше.

Вологозахист світлодіодної стрічки

Мікросхеми та зовнішні елементи живлення світлодіодних стрічок потребують додаткового захисту. З цієї причини світлодіоди покриваються багатошаровим силіконом і поміщаються в захисний лінійний корпус. Щоб нерухомо зафіксувати світлодіод в акваріумі, а також захистити від забруднень навколишнього середовища, – рекомендується використовувати LED профіль.

LED профіль – це металевий або полімерний виріб довгастої форми з світлорозсіюючим екраном і внутрішнім відсіком для розміщення проводів. Різні конструкції та можливості для кріплення допомагають грамотно організувати освітлення акваріуму.

LED профіль захищає світлодіодну стрічку від пилу, вологи та можливих пошкоджень. При розміщенні LED-стрічки у вологому середовищі, рекомендується використовувати нержавіючий алюмінієвий профіль.

Переваги алюмінієвого LED профілю

Виріб надійно фіксує світлодіодну стрічку на обраній ділянці акваріума, а також:

    служить тепловідводом, перешкоджає перегріву світлодіодів;
  • анодований алюміній використовується для виготовлення LED-профілів довгастої, квадратної або округлої форми, тому підходить для багатьох нестандартних рішень;
  • конструкція з міцного та одночасно вологостійкого металу справно служить багато років.
  • універсальний колір металу «срібло» гармонійно поєднується з різними відтінками підсвічування.

Застосування LED профілю в акваріумі: види, розташування, догляд

Світлодіодний модуль розташовується зверху або в основі акваріума. Передбачені моделі для бокового або кутового освітлення, а також для підвішування стрічки на виступаючих порогах конструкції.

Оскільки матеріали гладкі, а кріпильні деталі позбавлені виступів і декоративної різьби, світлодіодний світильник, в міру необхідності, протирається вологою серветкою від пилу або акваріумної суспензії.

Офіційний сайт виробника світлодіодного профілю

LProf працює в Україні і виробляє різні LED профілі з використанням матового або напівпрозорого скла. Спеціалізується на виготовленні алюмінієвих профілів для надійного та безперебійного освітлення.

Грамотна LED-установка не тільки прикрашає акваріум, але й рівномірно освітлює декоративний простір з користю для його мешканців.