Декоративне підсвічування світлодіодними стрічками: естетичне та функціональне рішення

Світлодіодні стрічки – це відмінне джерело додаткового освітлення. М’яке світло знижує стомлюваність очей, а компактність стрічок дозволяє встановлювати їх навіть в невеликі кімнати, де лампи, торшери та точкові світильники були б недоречними через свої габарити. Крім того, використання таких стрічок дає можливість:

  • Візуально розділити приміщення на стилістичні або функціональні зони;
  • Зробити акценти на певних предметах обстановки;
  • Відвернути увагу від будь-яких недоліків інтер’єру.

В руках досвідченого дизайнера або просто людини з хорошим смаком дані освітлювальні прилади перетворюються в універсальний інструмент: їх можна з успіхом вписати не тільки в стилі мінімалізм, лофт або хай-тек, але й в класичні інтер’єри.

Вибір світлодіодних стрічок для облаштування ефектного простору, особливості монтажу

Можна зупинитися на одноколірній модифікації, або ж на варіанті RGB, в якому можна міняти кольори, порядок їх зміни і т.д. – як за допомогою пульту, так і в автоматичному режимі. Що стосується монтажу, для цього знадобиться спеціальний світлодіодний профіль. Одним з кращих вважається алюмінієвий профіль з розсіювачем. Сам короб захищає світлодіоди від зовнішніх впливів, розсіювач світла знижує його яскравість до рівня, приємного для зорового сприйняття, а матеріал виготовлення сприяє виведенню тепла, запобігаючи перегріву світлодіодів. Підшукуючи місце для установки, потрібно передбачити, де буде розміщений контролер і блок живлення, а також де будуть виходити дроти. Стрічка в профілі виділяє мало тепла, але блоки живлення та контролери мають властивість нагріватися, так що для них потрібна хороша вентиляція.

Можливості використання: широкі горизонти для креативу

Стрічки рекомендується встановлювати в будь-який житловій кімнаті, а також на кухні, в санвузлах, душових або ванних кімнатах, комірчині, гардеробних. Локацій для декорування маса:

  • На натяжних або гіпсокартонних стелях – як простих, так і багаторівневих. Підсвічувати можна весь периметр або ділянки під стелею.
  • На стінах – уздовж стельового плінтуса або плінтусу підлоги по всьому периметру або вибраній частини. Також можуть підсвічуватися молдинги, ліпнина і т.д.
  • На підлозі – зазвичай підсвічується весь периметр уздовж плінтусу.
  • На елементах меблів або навколо них. Такий прийом часто використовують для кухонних гарнітурів – створюється гарний вигляд і забезпечується додаткове освітлення робочої зони.
  • На сходових ступенях і перилах. Підсвічування дозволяє безпечно пересуватися вночі, не включаючи світильників з більш високим споживанням електроенергії.
  • Біля декоративних елементів – картин, віконних композицій (штори, жалюзі тощо.), Дзеркал, полиць з кімнатними рослинами і сувенірами, і т.д.

Окремо варто розглядати підсвічування в кімнатах з підвищеною вологістю – ванною або душовою. Підсвічувати можна практично всі деталі інтер’єру в цих приміщеннях, але слід додатково подбати про безпеку. Так, сама стрічка та елементи для живлення й управління повинні бути водостійкими. Що стосується естетичної сторони питання, атмосфера повинна сприяти до релаксації, а значить, доцільно встановлювати ЛЕД-стрічки в алюмінієвих коробах з розсіювачем – м’яке світло створить ту саму обстановку розслабленого відпочинку. Компанія «ТІС» пропонує широкий асортимент якісних профілів для світлодіодних стрічок. Тут можна підібрати варіант з конфігурацією, найбільш підходящою для реалізації створеного дизайн-проекту.