До висвітлення приміщень з підвищеною вологістю потрібен особливий підхід. Імовірність отримати удар струмом в приміщенні з підвищеним рівнем вологості набагато вище – вода є гарним провідником електрики. Крім того, вода провокує корозію металу, так що стандартна проводка швидко вийде з ладу. Однак, будучи вміщеним в герметичну оболонку і захистившись, таким чином, від контакту з водою, всі ризики будуть усунені. Вологозахищена світлодіодна стрічка в даному випадку – оптимальний варіант. Вона забезпечує яскраве світло, вимагає малих витрат електроенергії, і, що важливо – безпечна в застосуванні. За допомогою світлодіодного підсвічування можна організувати функціональне або декоративне освітлення басейнів, ванних кімнат, бань, автомийок і т.д. без компромісів між естетикою, практичністю, безпекою та економією.

Особливості світлодіодних стрічок із захистом від вологості і сфери їх застосування

На відміну від стандартної світлодіодної стрічки, влагозащищена має герметичне полімерне покриття. Всі з’єднання в ній також герметичні. Наявність влагозахистних властивостей позначається індексом IP, а їх ступінь – цифровими позначеннями:

  • Для басейнів, акваріумів та штучних водойм підходять стрічки з максимальним вологозахистом – IP68. Вони ізольовані герметичною силіконовою трубкою, тому їх дозволено занурювати в воду на глибину до 3 м. Необхідно забезпечити ізоляцію контактів за допомогою епоксидної смоли, а також їх перебування поза резервуаром або водойомом. Для організації такого підсвічування важливо, щоб стрічки були невеликої потужності.
  • Для душових кабін, ванних кімнат, пралень та інших приміщень з високою вологістю підходять варіанти IP67 – вони витримують короткочасне занурення в воду.
  • Якщо потрібно лише захистити стрічки від струменів води, і не передбачається занурення стрічок в воду, доречні модифікації з маркуванням IP65.

Правильний монтаж підсвічування не менш важливий, ніж вибір пристроїв. Якщо є можливість, стрічки бажано поміщати в профіль. Наша компанія пропонує широкий вибір якісних профілів різних типів (накладні, врізні, круглі, кутові), які відрізняються функціональністю і дають можливість реалізувати масу цікавих дизайнерських проектів. Крім того, профіль служить для відводу тепла, що дуже важливо для терміну служби світлодіодних стрічок.

Вибір світлодіодних вологозахищених стрічок за робочою напругою

Для басейнів і приміщень з підвищеною вологістю рекомендуються стрічки в 12 і 24 В. Для підключення таких стрічок використовуються блоки живлення, які перетворять змінний струм 220 В з побутової розетки в постійний 12 або 24 В. Невеликий вольтаж робить використання таких стрічок повністю безпечним .

Варіанти в 220 В безпосередньо підключаються до побутової мережі – потрібен тільки міст-випрямляч, що перетворює змінний струм в постійний. Високий рівень напруги робить такі прилади небезпечними для застосування в приміщеннях з високою вологістю і, тим більше, для підсвічування, яка передбачає контакт з водою.

Правильна установка світлодіодного підсвічування для басейнів і приміщень з високою вологістю

Безпека – це центральний фактор в експлуатації будь-яких електроприладів, в тому числі і світлодіодних світильників і стрічок. Це особливо важливе, якщо створюється підсвічування місць громадського користування – басейнів, лазень, саун, автомийок і т.д. Проектуванням схеми підсвічування і її підключенням повинні займатися кваліфіковані фахівці. Звичайно, дизайн важливий, але він повинен затверджуватися після того, як монтажники схвалять те чи інше рішення з точки зору безпеки використання.