У порівнянні з традиційними лампами розжарювання, світлодіоди виділяють багато світла і мало тепла. Але, тим, не менше, нагрівання все ж таки присутнє. Світлодіодні стрічки під час роботи виділяють не тільки світло, а й тепло, і чим потужніша стрічка, тим більше теплової енергії виробляється. Для запобігання перегріву в світлодіодних стрічках є вбудована система охолодження. У стрічках низької потужності це плата, на якій розпаяні світлодіоди, в моделях із середнім рівнем потужності – більш масивний радіатор, в варіантах потужністю від 40-50 Вт найчастіше, крім радіатора, задіяна більш ефективна система – кулер. Однак, незважаючи на всі ці заходи, ризик перегріву зберігається.

Для охолодження стрічок використовується алюмінієвий профіль – він не тільки служить монтажним елементом, але і допомагає збільшити термін експлуатації світлодіодної стрічки. Для стрічок потужністю понад 9,6 Вт / м охолодження обов’язкове, але і для малопотужних стрічок, наприклад, в 4,8 Вт / м буде не зайвим.

До яких наслідків призводить перегрів світлодіодних стрічок?

Якщо не забезпечити відведення тепла, що виділяється в навколишнє середовище, незабаром виникнуть такі проблеми:

  • Зниження яскравості світлодіодних кристалів;
  • Зниження терміну експлуатації стрічок;
  • Раптовий вихід стрічок з ладу.

Проблеми поглиблюються, якщо в один ряд встановлено кілька потужних стрічок. Так, якщо встановити напряму на поверхні підсвічування з трьох світлодіодних стрічок, в першу чергу потьмяніє або «перегорить» та, що знаходиться посередині, так як вона буде «страждати» не тільки від власного нагріву, але і від тепла, яке виділяється сусідніми стрічками. Верхня і нижня стрічка загублять свої характеристики (пожовтіють і стануть світити не так яскраво) в останню чергу, але в цілому якість підсвічування буде набагато нижче очікуваного. Весь процес деградації потужних стрічок може зайняти всього декілька днів.

На швидкість перегріву впливає і колір кристалів. У випадку з RGB кристалами червоні діоди деградують швидше, ніж сині, в результаті спотворюється колір.

Прискорене старіння електролітичних конденсаторів, особливо, якщо світлодіоди і драйвер розміщені в одному корпусі, призводить до зростання пульсацій, що негативно впливають на зорове сприйняття (дискомфорт і втому очей).

Якщо в приміщенні, де використовується світлодіодна стрічка, жарко, зовнішній нагрів поряд з теплом, виділеним самими освітлювальними елементами, провокує ще швидший вихід з ладу. Те ж саме виходить, коли стрічка встановлена ​​на сонячній стороні, на вулиці, як частина ландшафтного дизайну.

Алюмінієвий профіль для охолодження світлодіодних стрічок: як вибрати?

Якщо профіль підбирається в першу чергу з метою охолодження потужних стрічок, рекомендований саме алюмінієвий профіль. Пластиковий, хоча і легкий і має естетичний вигляд, буде створювати «ефект термоса», приводячи до ще більшого перегріву.

Важливий і найочевидніший момент – профіль вибирається залежно від місця установки. Так, випускаються накладні, підвісні, врізні, круглі і кутові профілі, які дозволяють встановити стрічку, забезпечивши їй тепловідвід, в будь-якої потрібної зоні.

Також на вибір профілю впливає ширина і довжина стрічки – потрібно підібрати профіль з відповідними параметрами. Важливо звернути увагу, що занадто широкий і неглибокий профіль спровокує появи тіней по сторонам тієї стрічки, що знаходиться всередині.

Глибина профілю підбирається, виходячи з дистанції між світлодіодами – вона повинна бути менше глибини профілю як мінімум в півтора рази. Так вдасться забезпечити оптимальний теплообмін і рівномірне світіння, без пульсації. В іншому випадку, навіть матовий екран не врятує від мерехтіння.

Профілі обов’язково повинні мати якісне виконання. Компанія «Тіс» пропонує широкий асортимент алюмінієвих профілів різних типорозмірів, виготовлених згідно з усіма стандартами. Також ми реалізуємо монтажні комплекти для установки профілів (розтяжки, власники, втулки, гвинти, штифти, троси і т.д.).