Алюмінієвий профіль для світлодіодної стрічки активно використовується при оформленні приміщень і ділянок за допомогою світлодіодного підсвічування. Він грає не тільки декоративну роль – функціонал цієї, на перший погляд простої, конструкції, набагато ширше. У даній статті мова піде про те, наскільки важливо використовувати алюмінієвий профіль при організації світлодіодного освітлення.

Функція тепловідведення: для тривалого терміну служби світильника

В процесі роботи світлодіодні стрічки в різному ступені нагріваються, і чим більше потужність, тим вище нагрівання. У випадку з стрічками слабкої потужності (до 10 Ватт на м.п.) можна обійтися і застосуванням гнучкої плати для розсіювання тепла. Однак, якщо стрічки потужні, без профілю не обійтися. При застосуванні профілю світлодіоди прослужать довше, тому що не будуть «страждати» від перегріву, втрачаючи яскравість. Так, якщо приклеїти стрічку безпосередньо до поверхні, вона стане неминуче перегріватися, і поступово втрачати яскравість, або навіть перегоріти, зокрема, якщо стрічка на силіконі.

Захисне завдання: ізоляція від зовнішніх чинників

Світлодіодна стрічка, вміщена в закритий короб, надійно захищена. На джерелі світла не буде накопичуватися пил і йому на зашкодить вологість – досить обрати варіант з потрібним індексом пило-та вологозахисту. Якщо світлодіодне підсвічування встановлюється над робочою зоною на кухні, профіль захистить стрічку від попадання бризок води або розпеченого масла.

Крім того, стрічка (діоди і дроти) буде захищена від будь-яких механічних пошкоджень. Це особливо важливо, якщо в будинку є маленькі діти або домашні тварини.

На окрему увагу заслуговує застосування алюмінієвого профілю при облаштуванні світлодіодного освітлення на вулиці. Вітер, опади, ожеледь – все це небезпечно для цілісності та функціональності стрічки, так що для вуличного підсвічування профіль обов’язковий.

Робота зі світлом: цікаві візуальні ефекти

Щоб забезпечити висвітлення з необхідними характеристиками, для світлодіодної стрічки використовуються різні екрани, що йдуть в комплекті з профілем:

  • Матові і напівпрозорі екрани (розсіювачі) роблять світ більш м’яким, поглинаючи певну кількість світла. Показник поглинання світла такими екранами, як правило, становить від 70 до 40 відсотків. Вони знижують ефект пикселизации – тобто, коли людина бачить на джерелі світла світлові точки – даний ефект призводить до втоми очей і загальному дискомфорту, тому вкрай небажаний.
  • Кольорові екрани надають світлу той чи інший відтінок. Дані рішення зустрічаються нечасто, оскільки випускаються стрічки, що дають світло певного кольору, або з контролером, що забезпечує послідовну зміну декількох кольорів.
  • Екрани з фокусуючою лінзою – задіюються для створення концентрованого променя, коли потрібно зробити акцент на вибраному об’єкті.

Вибір екрану залежить від цілей установки підсвічування – в ролі декору кімнати або як повноцінний елемент освітлення. Наприклад, для підсвічування плінтусів підійде профіль з матовим розсіювачем, а для освітлення вітрини магазину – з прозорим екраном.

Естетика – можливість вписати світлодіодне підсвічування практично в будь-який інтер’єр і ландшафт

Існують різні типи профілів, в залежності від місця установки освітлювального елементу – кутові, врізні, накладні, круглі. Це дозволяє створити стильне підсвічування практично будь-яких деталей інтер’єру або обстановки прибудинкової території. Якщо вас цікавить алюмінієвий профіль для світлодіодної стрічки, наша компанія «Тіс» пропонує широкий асортимент високоякісної продукції.