Кінотеатр – це часто відвідуване людьми місце для того, щоб приємно провести час. Саме тому зовнішній вигляд кінотеатру повинен створювати гарне враження. Красиве освітлення дуже доповнює інтер’єр приміщення та викликає позитивні емоції у людей, які люблять естетику та деталі. Тому дуже важливо продумувати все до дрібниць, щоб відвідувачам кінотеатру було приємно в ньому перебувати.

Основні принципи зонування кінозалу світлом

Варто сказати про те, що підсвічування зонує приміщення кінотеатру. Так, наприклад, барна стійка та зона відпочинку висвітлюються слабким, м’яким світлом, яке не буде напружувати відвідувача та буде комфортним для того, щоб відпочити або перекусити.

Яскраве освітлення зазвичай використовується в холі, коридорах і туалетних кімнатах. Для цих приміщень це найбільш прийнятно, щоб відвідувачі могли чітко в них орієнтуватися.

У залі складніша система освітлення. Яскраве світло там буває в перервах між сеансами, щоб можна було провести прибирання. До початку сеансу освітлення приглушують, але так, щоб людина могла розгледіти сидіння.

Під час самого фільму світло, звичайно ж, вимикають, щоб він не відволікав від перегляду. Включеної залишається лише підсвічування сходинок, бічні крісла та евакуаційні виходи. Цього вистачає, щоб людина могла орієнтуватися в приміщенні в разі, якщо вона захоче вийти.

Застосування світлодіодних стрічок

При висвітленні за зонуванні кінотеатрів часто застосовують світлодіодні стрічки. Вони являють собою джерела світла, які збираються на основі світлодіодів. Складаються вони з друкованої плати і, власне, самих джерел світла. Такі стрічки відмінно підійдуть для освітлення окремих зон в кінотеатрах. Їх легко встановлювати і за ними не потрібен якийсь особливий догляд. При цьому вони поглинають мало електрики, що робить їх ще й економними. Таким чином, світлодіодні стрічки – відмінний варіант, якщо потрібно висвітлити якесь приміщення, в даному випадку зал кінотеатру.

Для монтажу LED стрічок найкраще використовувати алюмінієві світлодіодні профілі з розсіювачами світла.

Їх переваги полягають в тому, що:

  • Розсіювач створює м’яке розсіяне світло;
  • Вони захищають стрічку від попадання вологи та пилу;
  • Алюмінієвий профіль добре виводить тепло, що захищає світлодіодну стрічку від перегріву.

Для підсвічування сходів можна використовувати світлодіодні стрічки, вмонтовані в сходинковий профіль з антиковзаючими накладками. Це допоможе вирішити одночасно дві задачі: підсвічування сходинок під час сеансу та протиковзке покриття, що забезпечує безпечне пересування.

Переваги сходинкового профілю:

  • Простота установки;
  • Міцність;
  • Гідний зовнішній вигляд;
  • Не схильний до корозії;
  • Тривалий термін експлуатації.

Придбати їх можна в української компанії «Lprof», яка є одним з провідних виробників профілів для світлодіодних стрічок. Компанія працює вже більше 24 років, і за цей час вона змогла отримати статус надійного виробника. Вся їх продукція відповідає вимогам якості, а співробітники є кваліфікованими фахівцями, тому за якість переживати не доведеться.