Футуристичні мотиви читаються в інтер’єрах, оформлених у стилі «хай-тек». Він повною мірою відображає назву – дизайнери створюють функціональний та лаконічний простір, задіявши у процесі високі технології галузі. Меблі комфортні та багатозадачні, декор дозований, у всьому присутня естетична складова. Поверхні представлені хромованим металом, матовим пластиком.

Детально продумане освітлення. У кімнатах використовуються люстри, бра, торшери, світлодіодні стрічки. Також доречні споти, що створюють акценти на одиничних предметах мистецтва, які як виняток вирішили залишити в будинку або квартирі власники. До приладів висувають суворі вимоги:

  • Ефективність. У лампочках накалювання більша частина енергії витрачається на нагрівання, у той час як LED-и та галогенні аналоги мають покращені показники світлової віддачі.
  • Екологічність. Не повинно виникати проблем з утилізацією виробів, що відпрацювали ресурс. Не вітається і застосування виробниками токсичних речовин для виготовлення продукції в цехах.
  • Смарт-можливості. Управляти освітленням зручно зі смартфона. Полегшує побут обладнання світильників датчиками руху та іншими корисними опціями (автоматичне включення у сутінки, підстроювання під біоритми людини, програмування графіка роботи через інтелектуальний модуль).

Світлодіодне освітлення: як реалізувати ідеї та зберегти концепцію «хай-тека»?

Доцільним рішенням стане монтаж світлодіодних стрічок як для зонування та декоративної підсвітки, так і як повноцінний елемент освітлення в деяких кімнатах. LED профілі для них створюють інженери української виробничої компанії ТІС. Вони оснащуються розсіювачами, випромінюють ненав’язливе м’яке світло, запобігають перегріву чутливих деталей конструкції. Виконується й захисна функція, оскільки виключено ризик потрапляння вологи та пилу.

Під час проектування освітлення керуються підказками дизайнерів:

  • Приховане підсвічування. Сміливо назвати візитівкою сучасних інтер’єрів можна LED-стрічки, замасковані під плінтус. Таке рішення створює незвичайний візуальний ефект, додає виразності будь-якому приміщенню – кухні, дитячій, вітальні, спальні.
  • Відкрите планування. Ще більше «розширить» приміщення грамотне світлове планування. Можна використовувати підсвічування по периметру стелі, щоб підняти стіни, візуально розсунути межі кімнати.
  • Зонування. Для поділу на зони упор роблять на локальне підсвічування.
  • При виборі зовнішнього вигляду світильників також дотримуються певних правил. Під забороною – химерність та надмірність в оформленні, краще – прості графічні лінії, монохромні відтінки.