Характерні особливості, переваги стель, що парять

Дизайнерський світ постійно оновлюється, з’являються нові облицювальні матеріали, досконалі технології, які перевершують своїх попередників за багатьма показниками. Завдяки фантазії дизайнерів в оформленні інтер’єрів створено новий декор – вишукані стелі з візуальним відчуттям «легкості».

Що таке стеля, що парить?

Існує великий різновид натяжних конструкцій. Новим, але вже популярним вважається паряща стеля. Для її встановлення використовують натяжне полотно, яке кріпиться до спеціального профілю із зазором між ним та стіною. За рахунок зазору створюється візуальний ефект стелі, що парить. Для забезпечення легкості стельовому простору використовують невидиме підсвічування, для цього застосовують профіль для контурного підсвічування. Парячі конструкції створюють у приміщенні ефект невагомості, легкості, а профілі з підсвічуванням від виробника Lprof – створюють гармонійну, неповторну особливість.

Види, форми, відмінні риси різних моделей

Для конструювання парящих моделей можуть використовувати натяжні матеріали, які можна монтувати навіть у невеликих за площею приміщеннях або гіпсовий картон, що дозволяє створювати фігури різної форми. Дуже часто поєднують два види: гіпсокартонний та натяжний. Таке поєднання надає приміщенню індивідуальності, неповторного вигляду.

Є кілька видів стелі, що парить. Вони можуть бути однорівневими, дворівневими, багаторівневими. Однорівневі моделі відрізняються від інших видів простотою, легкістю, ефективністю, підкресленням меж простору. Вони не відрізняються великою об’ємністю, зоровою зміною геометрії простору, не створюють ефекту «стелі, що давить», тяжкості, громіздкості в маленьких і низьких приміщеннях на відміну від дворівневих і багаторівневих видів. Багаторівневі моделі підходять лише для високих приміщень, а однорівневий вигляд може використовуватись у будь-якому приміщенні.

Тематичну спрямованість забезпечують моделі з фотодруком, тепле або холодне світло – люстри, розташовані в центрі поверхні. Освітлення може бути у вигляді:

 • парящих ліній з прямими, хвилястими, ламаними лініями, зигзагами;
 • довільними лініями з красивим, нешаблонним дизайном або розташованими по периметру, що візуально розширюють простір.

Одностороннє розташування освітлення надає інтер’єру незвичайного вигляду, а наявність ніш забезпечує функціональність, декоративні особливості.

Особливості профілю тіньового шва

Для кріплення парящої стелі використовуються дюбелі або саморізи. Правильний розрахунок за кількістю кріплень забезпечить надійність, міцність, безпеку всієї конструкції. На зібраний каркас кріплять ГКЛ, проводять стяжку. Може використовуватися стандартний або тіньовий профіль, з якого створюється ілюзія відсутності опори. Серед переваг, якими відрізняється профіль тіньового шва, виділяють оптичне просторове збільшення. Особливо це важливо для невеликих приміщень. Адже стелі, що плавають, підходять не тільки для віталень, але й для кухонь, передпокоїв, балконів, коридорів, ванних кімнат. Їх встановлюють у готелях, барах, ресторанах та в багатьох інших будівлях. Тіньовий профіль з підсвічуванням LED відрізняється:

 • простотою та легкістю монтажу та демонтажу;
 • високим рівнем міцності;
 • можливістю видозмінювати оздоблювальні роботи під час ремонту;
 • безперешкодною циркуляцією повітря у системі;
 • оформленням оригінального освітлення.

Універсальним освітленням вважається точкове світло. Воно візуально поділяє приміщення на зони або повністю освічує його.

Переваги стель

Серед переваг такого дизайнерського оформлення виділяють:

 • візуальне збільшення приміщення;
 • ефект вільного паріння;
 • приховування нерівностей стелі;
 • можливість сховати комунікації;
 • тривалий термін служби.

Характерні особливості створюються за допомогою спеціальних кріплень на певній відстані від поверхонь, що струмують розсіяним світлом. Придбати профіль для світлодіодних стрічок найкраще у компанії-виробника LProf. В цьому випадку можна бути повністю впевненими в їх високій якості, надійності, довговічності та цілком доступній вартості.