Особливості світлодіодних стрічок
Світлодіодна стрічка – гнучка пластикова смуга, на якій встановлені та з’єднані в електричний ланцюг світлодіоди. Вона повністю готова до експлуатації, все, що потрібно – підключити блок живлення до мережі. Такий спосіб освітлення з’явився нещодавно, але при цьому отримав широке використання для різних цілей. І це не дивно, адже світлодіодна стрічка має низку незаперечних переваг як:
- Економія на електриці;
- зручна форма монтажу;
- Відсутність високої напруги;
- Яскраве світіння та різнобарвність;
- Використання як декорування будь-якого місця або як точкове освітлення та інше.

Незважаючи на простоту пристрою та установки, існують деякі нюанси, які варто враховувати при виборі:
- Колір світіння. Існує 2 типи кольору: одноколірний (білий) і різнокольоровий. Однокольоровий має лише 2 контакти та 1 режим світіння, а різнокольоровий – 4 контакти та різні режими світіння, маркується як RGB: red-червоний, green – зелений, blue – синій;
- Блок живлення. Основна умова – забезпечення необхідної потужності (бажано мати 20% запасу по потужності у велику сторону) та полярності живлення;
- Розташування контролера RGB. Оскільки керування йде з пульта, то доступ до нього необхідно розташовувати в межах прямої видимості;
- Захисне покриття. Світлодіодна стрічка може бути покрита силіконом або прозорим пластиком, проте зустрічаються варіанти і без захисту. Тут необхідно враховувати спосіб встановлення: зовнішній – використовуємо із захистом, у приміщенні – можна без захисту.
Варіанти кріплення
Кріплення світлодіодної стрічки виконується двома поширеними способами:
- приклеювання на клейову основу самої стрічки;
- монтаж у LED профіль, який у свою чергу кріпиться також на клей або шурупи, залежно від основи.


Другий спосіб вважається більш надійним та безпечним. Світлодіодна стрічка під час роботи нагрівається. Залежно від потужності деякі типи стрічок гріються дуже сильно, це може призвести до перегріву та виведе з ладу світлодіоди. Алюмінієвий LED профіль візьме на себе частину тепла та розсіє його, захистивши стрічку від перегріву. А також світлодіодний профіль з розсіювачем не тільки створює м’яке розсіяне світло, але й захищає стрічку від усіляких механічних пошкоджень та попадання вологи та пилу.
Установка світлодіодної стрічки призначена для найрізноманітніших місць: від стелі та ніш у стінах до автомобіля, але до найпопулярніших відносять:
- Створення підсвічування гарнітуру на кухні;
- Ніші у фігурних перегородках чи стінах;
- Підвісна стеля;
- Стіни або стеля із використанням пластикових куточків;
- Задня частина стельового плінтуса.

Найбільш поширене місце – підвісна стеля, куди світлодіодна стрічка може бути встановлена трьома способами:
- За стельовий плінтус. Особливістю монтажу є простота та оперативність. Вам потрібно мінімум сил і часу, щоб приклеїти стрічку. Але слід пам’ятати, що при такому монтажі стрічка ніяк не захищена, ні від попадання вологи та пилу, ні від перегріву, особливо актуально для яскравих потужних стрічок.
- Створення короба та установка led усередину. З гіпсокартону створюється короб із прихованим карнизом. Вважається трудомістким процесом, оскільки вимагає створення короба по всьому периметру підсвічування;
- Використання спеціального коробу для світлодіодної стрічки. Найбільш популярний матеріал – алюміній. Головною перевагою алюмінієвого профілю є відведення тепла від світлодіодної стрічки, де температура не повинна перевищувати 60 градусів, інакше стрічка потьмяніє і вийде з ладу раніше гарантійного терміну.
Установка світлодіодної стрічки є досить простою, виконати її монтаж можна практично на будь-яку поверхню. Компанія «ТІС» може запропонувати якісний світлодіодний профіль з урахуванням ваших креслень або зразків, що важливо при нестандартних рішеннях, особливостях поверхні та кріплення.