Світлодіодні стрічки – освітлювальні прилади, які використовуються для прикраси житлових кімнат і комерційних приміщень. Монтаж світлодіодних стрічок виконується з використанням спеціальних LED профілів. Останні виконують відразу кілька функцій, починаючи з відведення тепла й закінчуючи розподілом світлових потоків. LED-профілі виготовляють з різних матеріалів. Вироби відрізняються формою й конструкцією, для кожного виду профілю існують свої особливості монтажу.

Переваги та особливості профілів для світлодіодних стрічок

Якісний монтаж світлодіодної стрічки неможливо виконати без спеціального профілю. Виріб захищає діоди й дроти від механічних впливів, відводить теплову енергію.

Спеціальний екран виконує функцію розсіювача, пристрій рівномірно розподіляє вихідні від діодів світлові потоки. Світлодіодна стрічка із захисною оболонкою – це повноцінний світильник, який легко монтується в будь-якому місці.

LED-профілі для світлодіодних стрічок виготовляють з алюмінію або пластику. Вироби кріплять на стелю, стіни, меблі й т.д. Допускається установка освітлювальних приладів як всередині будівель, так і зовні. Захисні екрани випускають різних розмірів, із застосуванням різних видів дизайну.

Завдяки профілю освітлювальна конструкція набуває завершеного вигляду. Світлодіодне освітлення вдало вписується в інтер’єр, не порушуючи загальну стилістику приміщення. За допомогою профілю можна створити розсіяне або спрямоване світло в приміщенні. Захисний екран продовжує термін служби світлодіодів.

Накладний та врізний LED-профіль – в чому відмінності?

Спеціальний профіль для LED стрічки дозволяє додати приміщенню привабливий зовнішній вигляд, не порушивши при цьому дизайнерську ідею.

Існує велика кількість видів профілів, але в цілому вони діляться на три основних види:

  • кутовий;
  • врізний;
  • накладний.

Кожен з видів застосовують в залежності від ситуації. Врізні та накладні вироби заслуговують більш детального ознайомлення, оскільки найчастіше використовуються при монтажі світлодіодних стрічок.

Накладний профіль відрізняється універсальністю використання. Конструкцію кріплять на саморізи, рідкі цвяхи або двосторонній скотч. LED-профіль легко та швидко встановлюється на будь-яких поверхнях, монтаж здатний виконати навіть людина без досвіду.

Врізний профіль встановлюють в поглиблення. Конструкції цього виду можна побачити в меблевих шафах. Вироби мають з боків невеликі виступи, завдяки яким закриваються всі нерівності та відколи по краях паза. Після занурення в паз освітлювальний прилад виявляється на рівні з поверхнею.

Компанія «ТІС» пропонує повний комплекс послуг з виготовлення профілів для світлодіодних стрічок. Виробництво виробів здійснюється за індивідуальними проектами замовників, із застосуванням новітніх технологій.

Який вибрати профіль?

Врізний LED-профіль встановлюють в кухонних гарнітурах, шафах-купе, його використовують для підсвічування стін, підлоги, стелі. Виріб ідеально підходить для місць, в яких потрібно економія простору.

Накладні конструкції встановлюють практично скрізь, на будь-якій поверхні. Такий підхід пояснюється універсальністю використання та легкістю монтажу. Профіль накладного типу користується найбільшою популярністю при установці світлодіодних стрічок.

Накладні та врізні LED-профілі виконують монтажну й декоративну функцію. Конструкції надійно захищають діоди від механічних пошкоджень, ефективно розподіляють світлові потоки та захищають пристрої від перегріву.