Підсвічування сходів в будинку дозволяє домогтися більшої візуальної об’ємності й привабливості сходового отвору та ступенів, забезпечує безпеку користування сходами ввечері й додає в інтер’єр більше романтики та шику. У якихось випадках рішення всіх цих завдань можна домогтися використанням настінних бра, але також використовуються й інші види світильників. Розглянемо типові ідеї оригінального підсвічування ступенів, що дозволяють їм гармонійно вписатися в загальний інтер’єр будинку.

Серед застосовуваних типів освітлення сходового простору:

  • застосування люстр великої довжини, що дозволяють висвітлювати кілька прольотів одночасно;
  • бічне освітлення у вигляді торшера або бра на стіні;
  • підлогові світильники на ступенях;
  • світлодіодна стрічка, що володіє низьким споживанням електроенергії й легко вмонтовується.

Вибір джерел світла

При підборі типу джерела світла необхідно враховувати тип і матеріал виготовлення сходів, стиль інтер’єру й інші фактори. Сучасні магазини готові представити великий вибір елементів сходового освітлення. Підсвічування можна розмістити в перилах, сходах або зробити його зовнішнім.

Люстри й бра можуть бути підключені до загальної мережі за допомогою кабель-каналу, а загальна кількість освітлювальних приладів підбирається в залежності від довжини сходів (між ними залишається 1-1,5 м). Відзначимо, що світлодіодні світильники вимагають складного монтажу, так як для кожної лампи доведеться споруджувати гніздо й прокладати канали в стіні для проводів.

Освітлювальні прилади можуть монтуватися як на сходах, так і на бічній стінці. У першому випадку оптимально використовувати світлодіодну стрічку, яку можна змонтувати своїми руками. У другому випадку можуть бути використані невеликі світлодіодні світильники або світлодіоди, вмонтовані в кришку короба електропроводки. Управління освітленням сходів може бути реалізовано в рамках комплексного вирішення проекту «розумний будинок» – інтелектуальне управління освітленням дозволить продовжити термін служби світлодіодів і знизити витрату електроенергії.

Перевагою світлодіодної стрічки є простота монтажу й підключення до мережі, слабка ступінь нагріву при роботі, значний ресурс, а також привабливий зовнішній вигляд вбудованого освітлення.

Щоб отримати світлові ефекти різної яскравості, можна підібрати діоди різних кольорів:

  • синього;
  • зеленого;
  • червоного;
  • жовтого;
  • блакитного і т.д.

Рекомендована колірна температура – 3000 К, з таким показником освітлення не шкодить очам і акуратно підсвічує простір.

Також до освітлення можна підключити датчики руху навпроти нижньої та верхньої сходинок, що дозволяють освітлення включатися автоматично. При використанні світлодіодних стрічок для освітлення сходів рекомендується використовувати для монтажу LED профілі. Так профіль для світлодіодної стрічки захищає елементи освітлення від механічних впливів, рівномірно розсіює світло, відповідає за тепловідвід, захищаючи стрічку від перегріву.

Для підсвічування сходинок світлодіодними стрічками можна використовувати сходовий профіль. Він крім захисту стрічки ще виконує функцію протиковзкої накладки, що дуже зручно. У підсумку можна отримати красиво освітлені сходинки, за якими безпечно пересуватися, навіть якщо сходинки виконані з гладкого покриття.

іодного освітлення.

Також можна використовувати накладний профіль для світлодіодних стрічок. Його монтаж не складний, він може застосовуватися на будь-яких поверхнях. Таким чином можна освітити як сходинки, перила, так і просто стіну вздовж сходів.

Якісні компоненти світлодіодного освітлення від виробника

При необхідності закупівлі й монтажу елементів освітлення сходів в Україні ви можете скористатися послугами компанії LP (ТОВ «ТІС»), що пропонує алюмінієвий профіль LED і інші складові світлодіодного освітлення.