Однією з умов правильної експлуатації Led стрічок є використання світлодіодного профілю. Він підбирається за матеріалом, способом монтажу, місцем кріплення. Комплектується розсіювачами з різним ступенем прозорості, торцевими заглушками, фіксаторами. Обов’язково відповідає потужності освітлювального обладнання з метою виключення оплавлення.

Яким буває LED профіль: особливості алюмінієвих і пластикових моделей

LED профіль служить допоміжним елементом при установці лед стрічок. За стандартом виготовляється в двох варіантах:

  1. пластиковому;
  2. алюмінієвому.

Пластиковий – вважається легким, недорогим, але схильним до дії високих температур, різного роду пошкоджень. Допускає монтаж на «рідкі цвяхи», чого не рекомендується робити з металевими моделями.

Алюмінієвий – виробляється з анодованого сплаву, відрізняється підвищеною міцністю, термостійкістю. Виключає ймовірність розтріскування, оплавлення, деформації в процесі експлуатації. Комбінується навіть з найпотужнішими led стрічками, що дозволяє створювати оригінальне освітлення або підсвічування.

Зверніть увагу! Завдяки основі з спеціального сплаву виключає появу іржі, жовтизни (як це буває з пластиком), довго зберігає естетичний зовнішній вигляд.

Комплектація

Комбінація профілю та світлодіодної стрічки дозволяє створювати найсучасніші системи освітлення, підсвічування. За стандартом такі конструкції доповнюються:

  • боковими заглушками – пластиковими елементами, які закривають торці профілю;
  • кришками (дифузорами) – прозорими, матовими, напівпрозорими розсіювачами, які ефектно та рівномірно поширюють світлові промені в приміщенні.

Найпопулярнішим серед представлених варіантів вважається матовий розсіювач. Саме він забезпечує максимально комфортне світіння, візуально приховує будівельні огріхи стель, стін, ніш, кривих кутів.

Способи монтажу

Варіанти led профілю дозволяють підібрати таке кріплення для стрічок різної потужності і певного способу монтажу. Наприклад, зробити врізне підсвічування в стелю, стіну, підлогу, нішу. Або закріпити конструкції накладним способом над робочою стільницею в кухні, в зоні віконного отвору в спальні, вітальні. Швидко встановити популярні зараз підвісні світильники, виконати монтаж кутових конструкцій.

  • Монтаж врізних LED профілів виконується з попередніми штроблінням поверхні. У бетоні, цеглі, перегородці потрібно попередньо зробити канавку для укладання основи світильника.
  • Кріплення накладних світлодіодних профілів вважається найпростішим і не викликає проблем навіть у початківців майстрів.

Алюмінієвий led профіль зручно кріпиться до капітальної стіни з цегли, блоку, бетону, дерев’яного брусу. Швидко монтується до фальш-панелей, перегородок, обрешітки. Часто служить підсвічуванням для ступенів, ніш, полиць в шафах і цілих гардеробних.

Компанія «ТІС» налагодила власне виробництво профілів під led стрічки з якісних анодованих сплавів. Такі конструкції допускають монтаж у приміщеннях і на вулицях, витримують експлуатацію в складних погодних умовах. Вироби опираються вітровим навантаженням, не піддаються впливу вологи. Мають акуратний зовнішній вигляд, тому підходять для оформлення не тільки технічних, промислових об’єктів, а й громадських, офісних, житлових приміщеннь. Обов’язково супроводжуються сертифікатами якості, що дає впевненість кожного покупця в придбанні висококласного товару.