Уміння коректно спроектувати освітлення в невеликій міській квартирі – особе мистецтво, яке не просто доповнює оформлення малогабаритних кімнат, а й значною мірою розвиває базові можливості інтер’єру. Різні схеми розміщення освітлювальних приладів – зокрема LED стрічок – допоможуть візуально розширити простір, побудувати новий унікальний стиль.

Як використовують стрічки?

Щоб при скромних габаритах в квартирі склалося відчуття простору, одного лише природного освітлення, що надходить через віконні блоки – недостатньо. Потрібно задіяти весь потенціал LED стрічок, дотримуючись рекомендацій професійних декораторів:

  • У залі потрібна акуратна та витончена люстра, встановлена ​​по центру стельового простору. Від громіздких і масивних моделей краще відмовитися – вони крадуть розміри і без того малого приміщення. Доповнять ефект світлодіоди по всьому периметру вітальні. Вони зроблять освітлення рівномірним, додадуть додатковий обсяг.
  • Лінійне підсвічування добре виглядає в передпокої. Варто піти на експерименти, і помістити її не тільки під стелею, а й уздовж підлоги. Таке нестандартне рішення стане родзинкою житла, створить ефект перспективи.
  • У спальнях найпростіше реалізувати різні декораторські ідеї та прийоми. Настрій опочивальні допускає можливість затишної будуарної атмосфери. Стрічки зі світлодіодами можна зафіксувати в нішах, і на меблях – на шафах, в нижній частині ліжка. Оригінально виглядає «закарнизне» підсвічування – воно «піднімає» стелю, добре поєднується з різними бра і настільними лампами.
  • На кухні часто зустрічаються низькі підвісні стелі, які зміцнюють і без того присутнє відчуття тісноти. Трекові системи LED освітлення стануть раціональним виходом із ситуації. Вони розділять кімнату на дві зони – одна призначається для приготування їжі біля плити, а інша – для поділу трапези з домочадцями.

Специфіка монтажу

Коли дизайн-проект затверджений, необхідно грамотно підійти до питання монтажу приладів. Щоб освітлення в гостинці було безпечним, функціональним і надійним, LED стрічки вбудовують в спеціальні світлодіодні профілі. Конструкція пристосувань передбачає наявність міцної основи з сортового алюмінієвого сплаву, а також розсіювачів, які наповнюють кожний куточок житлового простору м’яким розсіяним світлом.

Застосування LED профілів відкриває доступ і до інших переваг. Вони ефективно відводять тепло, що виключає ризик перегріву чутливих елементів, а також виконують функцію щодо запобігання потрапляння частинок пилу і вологи на них.