Для основного освітлення використовують світлодіодні стрічки з підвищеною продуктивністю, що генерують велику кількість тепла. Вироби з потужністю, що перевищує 15-20 Вт/м, необхідно вбудовувати в монтажний профіль з алюмінію. Металева конструкція виступить в ролі тепловідводу і перетворить освітлювальний прилад в естетичний елемент інтер’єру. Він може бути закріплений в горизонтальному і вертикальному положенні. Легкий алюмінієвий LED профіль не боїться корозії. Він являє собою міцний і довговічний короб, здатний захистити випромінювачі від пошкоджень, попадання вологи і пилу, запобігти передчасну деградацію світлодіодів через надлишкове тепло.

Способи монтажу

Існують три основні варіанти кріплення алюмінієвого профілю. Конструкція може бути зафіксована за допомогою:

 • двостороннього клейкого скотча або моментального клею;
 • шурупів з дюбелями;
 • спеціальних тримачів.

Установка шляхом приклеювання

Тонкі вироби з незначною вагою відмінно тримаються на двосторонньому скотчі. Часто виробники комплектують їм профілі, закріплюючи клейку стрічку на задній стінці виробу. Приклеїти таку конструкцію нескладно. Залишається лише зняти захисний шар і притиснути профіль до підготовленій підставі.

Зміцнювати вироби за допомогою клею рекомендується тільки на міцних поверхнях – бетоні, плитці, МДФ або ДСП. Покриту вапном оштукатурену стіну перед установкою слід очистити від шару побілки. Після цього необхідно заґрунтувати її за допомогою праймера. Тільки після повного висихання грунту допускається наносити клей і монтувати профіль.

За допомогою кріплень

Профіль не містить готових отворів для шурупів. Виконуємо позначки, відступивши від торців конструкції 20-30 мм і за допомогою свердла на 3-3,5 мм просвердлюємо отвори. У місці передбачуваного монтажу – на стелі або стіні проробляємо отвір під перший дюбель. Встановлюємо елемент в стіну і прикручуємо за допомогою саморезу один з кінців виробу. Вирівнявши профіль по рівню, відзначаємо крізь отвір в профілі маркером місце для кріплення другого і наступних дюбелів. Знімаємо виріб, свердлимо отвори точно по мітках, встановлюємо дюбелі і прикріплюємо конструкцію саморізами.

За допомогою тримачів

Тримачі кріпляться за допомогою шурупів з дюбелями після чого алюмінієвий профіль замикається в них. Цей спосіб використовується для установки накладних та вбудованих моделей.

Кріплення LED профілю в залежності від виду вироби

Профілі представлені накладними, кутовими і врізними моделями. Залежно від різновиду виробів використовуються різні способи монтажу.

 1. Накладний – профіль з прямокутним перетином, найчастіше встановлюється на основу за допомогою клею або саморізів.
 2. Кутовий – трапециевидний або трикутний перетин робить виріб оптимальним для установки в місцях стику стіни зі стелею – замість плінтуса, вбудовування в кути, ніші, меблі, простір під сходовими щаблями. Монтується тим же способом, що і накладний.
 3. Врізний – занурюється в спеціальні пази в конструкціях стін, стель, меблів, після чого лицьова частина залишається на одному рівні з підставою. По краях має декоративні виступи, що маскують відколи й нерівності країв паза.

Інструменти і матеріали для монтажу

При установці алюмінієвого профілю не обійтися без:

 • електродрилі;
 • викрутки;
 • паяльника;
 • ножиць;
 • припою;
 • клею;
 • мідного кабелю.

Етапи монтажу

 1. Відміряємо стрічку по довжині профілю і відрізаємо за спеціальною позначкою за допомогою ножиць.
 2. Припаюємо до стрічки мідний кабель і підключаємо його до блоку живлення.
 3. Знімаємо з стрічки захисну плівку і приклеюємо її до профілю.
 4. Встановлюємо розсіюючу лінзу і вставляємо заглушки з торців конструкції.
 5. Приклеюємо корпус профілю до стіни.

Якщо використовуються саморізи, то першим ділом до стіни прикручується основа коробу, потім кріпиться стрічка. Після цього конструкція закривається розсіювачем.

З багатим вибором якісного алюмінієвого профілю для світлодіодних стрічок ви можете познайомитися в каталозі української компанії «ТІС». Продукція, проводиться відповідно до останніх тенденцій, відповідає всім сучасним вимогам до довговічності, екологічності та якості виробів. Можливе виготовлення профілю на основі креслень або зразків замовника.