
Світлодіоди стають все більш і більш популярним рішенням в якості джерела освітлення житлових і комерційних приміщень. Однак незважаючи на універсальність і простоту використання, якими відрізняються світлодіодні стрічки, вони є скоріше компонентом освітлення, а не готовим продуктом. Пряме світло від LED світильників різке та нерівномірне, від нього можуть втомлюватися очі. Для вирішення цієї проблеми застосовується конструкція з алюмінієвого світлодіодного профілю, світлодіодної стрічки та полімерного розсіювача (дифузора).
Що таке світлодіодний розсіювач
Світлодіодний дифузор – це напівпрозорий або матовий екран, який надягається на профіль. Мета розсіювача – створити комфортну освітлену середу з мінімальними тінями. Крім цього, застосування розсіювачів дозволяє обійтися меншою кількістю світлодіодів, тим самим заощаджуючи електроенергію. Світлові дифузори можуть бути виготовлені з різних матеріалів, найпоширенішим з яких є полікарбонат. Це міцний і стійкий до високих температур матеріал, безпечний з точки зору екології.
Переваги світлодіодних розсіювачів
Дифузор імітує м’яке природне світло від сонця (розсіяне природним чином хмарами та атмосферою), усуває різкі тіні, забезпечує більший простір безперервного освітлення та покращує естетику приміщення. Полімерні дифузори усувають відблиски і виконують захисну функцію, оберігаючи світлодіодну стрічку від попадання вологи, забруднень і випадкових пошкоджень. За типом кріплення розрізняють 2 типу розсіювачів:
- внутрішні – замикаються по всій довжині;
- зовнішні – вставляються в зовнішні пази.
При виборі дифузора особливу увагу варто звернути на те ким він зроблений. Великі та відомі компанії не заощаджують на матеріалі з якого виготовлений розсіювач. Це гарантує його тривале і безпечне використання. В Україні, найбільшим виробником LED дифузорів є ТОВ «ТІС», що працює з 1995 року.
Як це працює
Спеціальний алюмінієвий профіль кріпиться на потрібну поверхню за допомогою гвинтових з’єднань, монтажного скотча і т.д., після чого в нього вставляється світлодіодна стрічка. Далі конструкція підключається до джерела електроживлення і встановлюється розсіювач світла.
Конструкційно, профілі для світлодіодних стрічок діляться на 4 види:
- накладний – монтується на поверхню;
- підвісний – підвішується до стелі на тросах;
- врізний – встановлюється в паз;
- кутовий – призначений для підсвічування ділянок, що мають стик в 90 °.
Найпоширенішими є прямі профілі, але застосовуються також і S, U, П – образні та овальні варіанти виробів. Крім чисто декоративної функції, алюмінієвий профіль працює як додатковий тепловідвід для світлодіодної стрічки, спрощує монтаж і збільшує термін її служби.